سامانه کمک آموزشی مدرسه و دانشگاه آبتین استار

برنامه ریزی استراتژیک - سامانه کمک آموزشی مدرسه و دانشگاه آبتین استار


سامانه کمک آموزشی مدرسه و دانشگاه آبتین استار

ادامه مطلب

ZIP
<span itemprop=برنامه ریزی استراتژیک" />
zip
۱۳۹۸-۱۲-۰۶

برنامه ریزی استراتژیک">برنامه ریزی استراتژیک


برنامه ریزی استراتژیک

پیشرفت و توسعه سریع  برنامه ریزی استراتژیک در جهان امروز و تغییرات پرشتاب محیطی، آگاهی از تحولات را ضروری ساخته است.

ضرورت امر برنامه ریزی استراتژیک بر کسی پوشیده نیست. عدم اطمینان ناشی از تغییرات محیطی و کسب سود بیشتر برنامه ریزی را به صورت یک ضرورت انکارناپذیر درآورده است.

برنامه ریزی  امروزه عوامل اساس سازی خطر آفرین محیطی را تحلیل کرده و راه حل هایی که با احتمال بیشتر برای رسیدن به هدف مناسب تر است ارائه می دهد. به عبارتی، پروگرمینگ (برنامه ریزی )  استراتژیک فرایند تعیین اهداف سازمان و اتخاذ تصمیم درباره طرح های جامع عملیاتی و اجرایی برای تحقق آن ها است.

با وجود اهمیت این موضوع ، هنوز در بسیاری از سازمان ها تاثیر حیاتی آن در رسیدن به اهداف سازمان به خوبی درک نشده و حتی در بعضی از مواقع مدیران آن را یک امر تجملی و پرهزینه می دانند. به عقیده بعضی از اندیشمندان برنامه ریزی راهبردی بیانگر قدرت خلاقیت مدیران و ساختن آینده است. به عبارتی، مدیران از این طریق به امر آینده سازی می پردازند.

کاربرد برنامه ریزی، همراهی سایر بخش ها نظیر و توسعه منابع انسانی را می طلبد که خود به عنوان یک تحول در بهبود و توسعه سازمان باید آن را برشمرد. پیش از آشنایی با فرایند برنامه ریزی راهبردی لازم است که عناصر آن را شناخت که این عناصر عبارتند از تعریف، رسالت و اهداف و… در ادامه به بیان این عناصر می پردازیم.

IRT 60,000 – خرید


موضوعات :

درباره نویسنده

من استاد دانشگاه رشته مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی هستم

ebi 1 نوشته در سامانه کمک آموزشی مدرسه و دانشگاه آبتین استار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید